Festival světla v Olomouci

29 / 09 / 2011

Zástupci firmy Efektivní Osvětlování s.r.o. se účastnili odborné části festivalu světla v Olomouci. Festival probíhal celý týden na konci září a měl za účel představit veřejnosti možnosti v osvětlení městských prostor moderními technologiemi.

Odborná konference probíhala ve dne 29.9.2011 v budově Palackého Univerzity a skládala se z několika přednášek, které byly zaměřeny především na možnosti využití LED technologie pro veřejné osvětlení, na urbanistické osvětlení a způsob jakým může světlo přispět k vytvoření příjemné atmosféry ve městech. Vrcholem konference byla přednáška světelného designéra Rogera Narboniho, který je zakladatelem světelného designu ve Francii a legendou v oblasti osvětlení měst. Jeho studio Concepto vytvářelo koncepty osvětlení měst, jako jsou PAŘÍŽ, NANTES, TOULOUSE, CHARTRES, VICHY, BRUSEL, MILÁNO, TURÍN, ATÉNY a mnoho dalších. Roger Narboni se podílel na návrhu osvětlení takových dominant, jako je katedrála Notre Damme v Paříži nebo nejslavnější ze zámků na řece Loire – Chambord.

Série seminářů byla večer zakončena společenskou akcí pořádanou na Dolním náměstí, které bylo pro tuto akci speciálně nasvětleno a proběhla zde soutěž ve videomappingu (viz odkaz níže).

http://www.youtube.com/watch?v=mZOoeDtPx4M&feature=related

 

Zpět na výpis


Našim zákazníkům jsme ušetřili

52.666.956 Kč / 23.465.610 kWh